Hangi çiçek ne anlama gelir? Çiçeklerin anlamları

Hangi çiçek ne anlama gelir? Çiçeklerin anlamları

11 Nisan 2021 Kapalı Yazar: cicek

Her kırmızı gül gördüğünüzde, hemen sevgi, şefkat ve tutku aklınıza gelir çünkü bu çiçeklerin gerçekten temsil ettiği şey budur. Ya da çevrenizdeki taze, beyaz zambakların güzel kokusunu kokladığınızda, yakın zamanda bir yerde bir cenaze töreni düzenlendiğini varsayabilirsiniz. Peki hangi çiçek ayrılık anlamına gelir? Hadi öğrenelim..

Bunlar, hemen hemen herkesin bildiği, bariz anlamlara sahip birçok popüler çiçekten birkaçıdır. Bu muhteşem çiçekleri, çoğu çiçek buketi ve çiçek aranjmanlarında orkideler, krizantemler, laleler ve papatyalar ile birlikte görmeyi de bekleyebilirsiniz.

Pek çok insana çeşitli vesilelerle hediye edebileceğiniz bu kadar derin anlamları olan çiçekler olduğu gibi, sevdiklerinize asla vermemeniz gereken bu tür çiçeklerin de olduğunu bilmek sizi şaşırtacaktır! Alıcının ruh halini gerçekten bozabilecek ve günlerini karartabilecek gerçekten şok edici anlamlar taşıyorlar.

Bu çiçeklerin anlamlarıyla birlikte ne olduğunu öğrenin, böylece her zaman onlardan uzak durabilirsiniz.

Düğün çiçekleri

Muhtemelen hiçbir çiçek buketinde düğün çiçeği görmediniz, bu mantıklı çünkü onlar nankörlüğü, çocukça davranışı ve sadakatsizliği sembolize ediyorlar. Size güneşi hatırlatan muhteşem parlak sarı yapraklarıyla bakmak çok güzel olsalar da, karanlık anlamlar taşırlar, bu yüzden onları asla kimseye hediye etmemelisiniz.

Sarı karanfiller

Sarı rengin tipik olarak mutlu, pozitif ve neşeli bir renk olduğuna inanılır, bu nedenle örneğin ay çiçekleri böyle bir iyimserlik ve neşe yayar. Ancak sarı karanfiller, sarı olsalar da aynı duyguyu temsil etmezler. Diğer karanfillerin aksine, küçümseme ve ayrılık nedeniyle bunlardan kaçınılmalıdır. Çok güzel göründükleri için onları her zaman evinizde veya bahçenizde tutabilirsiniz, ancak asla hediye olarak kullanmayın.

sarı karanfiller ne anlama gelir?

sarı karanfiller ne anlama gelir?

Turuncu Çiçek Zambak

Turuncu zambakların ardındaki anlam ve sembolizm her zaman bir tartışma konusu olmuştur çünkü görünüşe göre hem iyi hem de kötü anlamlar taşırlar. Bununla birlikte, çoğu insan bu çiçeklerin nefret, gurur ve aşağılama duygularını temsil ettiğine inanır, bu da zambakların genel olarak ne kadar muhteşem ve iç açıcı çiçekler olduğu düşünüldüğünde büyük bir sürpriz.

mor zambak çiçekleri ne anlama gelir?

mor zambak çiçekleri nasıl bakılır?

Petunya Çiçek

Çok yaygın olmayan bir çiçek olan Petunyalar, derin kızgınlık ve öfke duyguları sergiler. Şaşırtıcı derecede çarpıcı görünümlerine rağmen, şok edici anlamları nedeniyle insanları şaşırtıyorlar. Bununla birlikte, petunya çiçeğinin bazı renkleri olumlu ve mutlu duygulara sahiptir, bu yüzden sevdiklerinize bir buket petunya hediye ederken gerçekten dikkatli olmalısınız!

Petunya çiçek kışın nasıl korunur?

Petunya çiçek suyu sever mi?

 

Siyah güller

Belki de, güllerin genel olarak bu kadar çiçek açan çiçekler olduğu düşünüldüğünde, bu büyük bir şok olarak karşımıza çıkıyor, ancak siyah gül kesinlikle onlardan biri değil! Siyah renk genellikle ölüm ve yasla ilişkilendirilir ve bu çiçeklerin de temsil ettiği şey budur. Bununla birlikte, kara yumurtalar intikam, nefret gibi iyi gizlenmiş korkunç anlamlar içerir ve ayrıca bir kariyerin veya bir ilişkinin sonunu da ifade edebilir. Bu nedenle, her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

Çiçekler kadar güzel ve narin bir şeyin bu kadar olumsuz sembolizm içerebilmesi neredeyse inanılmaz. Bu nedenle, sevdiklerinize hediye etmeden önce her çiçeğin ne anlama geldiğinden emin olmak her zaman en iyisidir!

sarı karanfiller Diğer karanfillerin aksine, küçümseme ve ayrılık nedeniyle bunlardan kaçınılmalıdır. Çok güzel göründükleri için onları her zaman evinizde veya bahçenizde tutabilirsiniz, ancak asla hediye olarak kullanmayın.
çoğu insan bu çiçeklerin nefret, gurur ve aşağılama duygularını temsil ettiğine inanır, bu da zambakların genel olarak ne kadar muhteşem ve iç açıcı çiçekler olduğu düşünüldüğünde büyük bir sürpriz.
Çok yaygın olmayan bir çiçek olan Petunyalar, derin kızgınlık ve öfke duyguları sergiler. Bununla birlikte, petunya çiçeğinin bazı renkleri olumlu ve mutlu duygulara sahiptir