Hediye seçimi nasıl yapılır? En doğru Hediye Seçimi İçin Buraya…

Hediye seçimi nasıl yapılır? En doğru Hediye Seçimi İçin Buraya…

21 Mart 2021 Kapalı Yazar: cicek

Hediye seçimi, hayatınızdaki insanlara onları önemsediğinizi göstermenin tatmin edici bir yoludur. Kişiselleştirilmiş bir hediye seçmenin bir yolu olarak iletmek istediğiniz mesajı düşünün. Ayrıca, insanların kendilerine birkaç farklı şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir deneyim sağlayan armağanlara daha iyi tepki verdiklerini unutmayın. Mükemmel hediyeyi ararken, en iyi sonuçlar için yaygın hediye verme tuzaklarından kaçınmaya özen gösterin.Hediye seçimi nasıl yapılır ? Hadi öğrenelim..

Hediye Seçiminde Mesajınızı alıcıya tanıtın.

Kişiye ne vereceğine dair beynini kırmaya başlamadan önce, o kişiyle olan ilişkini, onun hakkında ne hissettiğini ve ona ne söylemek istediğini düşün. Bu, bir mağazadaki raflara göz atmaktan veya sayısız web sitesinde arama yapmaktan çok daha hızlı hediye olanaklarını daraltmanıza yardımcı olacaktır.

  • Örneğin, kişi en iyi arkadaşınızsa, belki de onu tüm galaksideki en zeki, en komik kişi olarak düşündüğünüzü bilmelerini istersiniz.
  • Kişi bir iş arkadaşıysa, ortak ofis alanınızda sıkı çalışmalarını ve arkadaşlığını takdir ettiğinizi bilmelerini isteyebilirsiniz.
  • Eğer kişi sizin için önemli olan diğer kişi ise, yaptıklarını ne kadar sevdiğinizi ve takdir ettiğinizi onlara bildirmek isteyebilirsiniz.
Hediye seçimi neden önemlidir?

Hediye seçimi nasıl yapılır?

Bu mesajı iletmenize yardımcı olabilecek öğelerin bir listesini yapın.

Göndermek istediğiniz mesajı belirledikten sonra, o mesajı göndermenize yardımcı olabilecek bir hediye listesi yapmaya başlayın. Bu listeyi hazırlarken kişinin zevklerini ve ilgi alanlarını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

  • Örneğin, kahveyi seven en iyi arkadaşınız için ne kadar zeki ve harika olduklarına dair esprili bir mesajla bir kahve kupası seçebilirsiniz.
  • Bir iş arkadaşınız için, öğle yemeğine çıkabilmeleri için en sevdikleri alt mağazaya bir hediye kartı verebilirsiniz.
  • Arkadaşınız bahçeciliği seviyorsa, iç mekan bitkisini hediye olarak gönderebilirsiniz .
  • Sevgiliniz bir spa paketiyle şımartılmaktan hoşlanabilir ve bu, tüm sıkı çalışmaları için biraz dinlenmeyi ve rahatlamayı hak ettiğini düşündüğünüzü bilmesini sağlar.
hediye seçimi tüm detayları

Hediye seçimi neden önemlidir?

Hediye seçimi yardımcı olması için kişiyi iyi tanıyan insanlarla konuşun.

Kişi için fikir üretmekte güçlük çekiyorsanız, onları iyi tanıyan diğer insanların yardımlarını isteyin. Kişi, istediği veya ihtiyaç duyduğu bir şey olduğunu bile söylemiş olabilir.

  • Örneğin, en iyi arkadaşınızın annesine herhangi bir önerisi olup olmadığını sorabilirsiniz.
  • Kişinin sevdiği veya kullanabileceği bir şey fark edip etmediklerini görmek için diğer iş arkadaşlarınızla konuşun.
  • Herhangi bir ipucu bırakıp bırakmadıklarını görmek için sevgilinizin en iyi arkadaşını veya kardeşini sorgulayın.

İpuçları için kişinin sosyal medya hesaplarına bakın.

Satın almanız gereken kişi, küçük bir dedektiflik çalışmasıyla öğrenebileceğiniz gerçekten özel bir şeyden hoşlanabilir. İnsanlar genellikle sitedeki “panolara” istedikleri veya ihtiyaç duydukları öğeleri “sabitledikleri” için Pinterest bakılması gereken ilk yerdir. İpuçları için kişinin Facebook, Twitter, Tumblr ve diğer sosyal medya geçmişlerini de kontrol edebilirsiniz.

Örneğin, kişi sosyal medya hesabında en sevdiği bir kahve dükkanı hakkında paylaşımda bulunduysa, ona o kahve dükkanı için bir hediye kartı alın.

Bir süveterin görüntüsünü Pinterest panosuna sabitledilerse, takip edebileceğiniz bir bağlantı olup olmadığına bakın ve bu süveteri satın alın.

Dilek listeleri için kişinin ziyaret ettiği online web sitelerini kontrol edin.

Dilek listeleri sadece bebek ve düğün kayıtları için değildir! Bazı ticari web siteleri, herhangi bir üyesinin, izin verdiği takdirde halka açık olabilecek dilek listeleri oluşturmasına izin verir. Kişinin belirli bir web sitesinde çok sayıda çevrimiçi alışveriş yaptığını biliyorsanız, web sitesini ziyaret edin ve adını arayın. Şansınız olabilir ve aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi öğe bulabilirsiniz. [5]

Örneğin, kişi istek listesine belirli bir blender türü eklemiş olabilir. Öyleyse, web sitesinden satın alabilirsiniz.

Kayıt defterinden bir şey seçiyorsanız, ürünü satın aldığınızı belirttiğinizden emin olun. Bu, başka hiç kimsenin aynı hediyeyi almamasına yardımcı olacaktır.

İsme Özel Benzinli Çakmak, Fotoğraf Baskılı Kupa Bardak, İsme Özel Ahşap Sigara Tabakasıbir erkeğe hediye seçimi için uygun önerilerdir.
Anneye Resimli Duvar Saati, Biricik Annenize Çerçeve Hediyesi yada Özel Makyaj Fırça Seti kadınlara verilecek en güzel doğum hediyelerindendir.
Kadınlar için dış görünüşleri her zaman önemlidir. Bu yüzden takılara hiçbir zaman hayır diyemezler. Ayrıca Kadınlar, çiçekleri hayatlarının her alanında severler.