Hediyelik Teraryum Çeşitleri Nelerdir? En güzel Teraryumlar…

Hediyelik Teraryum Çeşitleri Nelerdir? En güzel Teraryumlar…

23 Ocak 2021 Kapalı Yazar: cicek

Hediyelik Teraryum, özellikle hediye olarak verilirse çok sevimlidir. Hediyelik Teraryumlar, aslında bahçeler, dağlar ve hatta daha çok çay bahçesi gibi dekoratif doğa manzaralarıyla dolu küçük (tipik olarak cam) vazolar veya baloncuklardır. Teraryumlar en çok plastik bitkilerde kullanılır, ancak gerçek bitkiler de ek bir entrika için yerlerine konulabilir.

İster hediye olarak bir cam bahçe arıyor olun, ister sadece kendiniz için bir tane isteyin, satın alabileceğiniz veya hepsini kendi başınıza yaratabileceğiniz en iyi küçük teraryum fikirlerinden bazılarını derledik.

Cam  Hediyelik teraryum

Cam teraryum , bir masa veya pencere pervazını mükemmel bir şekilde tamamlar. Bu sevimli cam balon, içinde bu teraryumun narin duvarlarına yerleştirilmiş bol miktarda yosun tutar. Bu gerçekten sevimli bir hediye olur – bitkileri sulamayı hatırlamayan biri için bile, çünkü plastik gerçek bitkiler yerine iyi iş çıkarır !

teraryum nasıl yapılır?

teraryum nasıl bakılır?

HEDİYELİK TERARYUM GENİŞ AĞIZLI KAVANOZ MİNİ BAHÇE

Geniş ağızlı kavanozlu teraryum, iki özel küçük ikramiye ile bir teraryumun en iyi kısımlarını içerir. Bu iki sevimli beyaz tavşan sizi uyandırmamak için sabahın erken saatlerinde birbirlerine fısıldıyorlar. Bu, güvenli bir şekilde küçük ellerden uzakta tutulursa, bir çocuğun odasına sevimli bir katkı sağlar

ALTIGEN MİNİ BAHÇE

İnşaası çok kolay olan bu altıgen hediyelik teraryum, evinizdeki gösterinin yıldızı olabilir – özellikle bunu kendiniz yaptığınız için! Bu aynı zamanda inanılmaz bir hediye olur, çünkü yine kendin yaptın! Bu kolay talimatları izleyin ve kendiniz için yapmanın ne kadar kolay olduğunu görün.

ALTIGEN CAM TERAryum hangi bitkilerden oluşur?

altıgen cam terayum nerelerde yetiştirilir?

KAKTÜS KAFESİ HEDİYELİK TERARYUM

kaktüs teraryumu süper sevimli çünkü çok sayıda küçük saksı kaktüsleri barındırıyor. Bu, veranda bahçesine süper sevimli bir katkı sağlar. Esasen küçük bir seradır, ancak küçük seralar bile temelde aynı türden iki şey oldukları için teraryum olarak adlandırılır.

MANTAR KAVANOZ FİKİRLERİ

mantarlı kavanoz teraryumları, içindeki bu sevimli küçük sahnelerle güzelce oturuyor. Bu, süper sevimli bir doğum günü hediyesi veya hatta yeni bir eve taşınma hediyesi olur. İki özdeş teraryum kavanozunun olmasını seviyorum, ancak içlerinde her biri biraz farklı

HEDİYELİK TERARYUM KUMLU KÜÇÜK BAHÇE

minik teraryum , iki farklı renkte kum ve minik bir etli ile doludur. Bu, kum bu küçük şeyi yerinde tutacağından, kağıt ağırlığı olarak iki katına bile çıkabilen süper sevimli bir teraryum. Bu, bir masa üzerinde veya hatta bir mutfak penceresinin üzerinde gerçekten harika görünür.

Teraryum bitkileri nasıl sulanır?

Hediyelik Teraryum çiçekleri nasıl sulanır?

HAREKET HALİNDE ASKIYA ALINDI

zarif bir şekilde askıya alınmış teraryum, herhangi bir düzene süper muhteşem bir ektir. Bu, bir masa veya mutfak penceresinin üzerinde tek başına harika görünür, ancak aynı zamanda bir masanın üzerinde veya cezvenin yanında olduğu gibi bir ofiste de harika görünür. Bu, gördüğümüz diğer teraryumlardan biraz daha hassas olduğu için mükemmel bir hediye olur.

HEDİYELİK TERARYUM TEKERLEKLİ MİNİ BAHÇE

tekerlekli teraryum sadece tuhaf bir peri masalından bir arabaya benziyor. Bu tekerlekler büyük olasılıkla işlevsel değil, ancak bu teraryum düzeninde süper harika görünüyor. Beyaza boyanmış olan bu, küçük bir kızın odasına veya hatta bir çocuk kitaplığına yerleştirmek için mükemmel bir teraryum olurdu.

DEKORATİF BAHÇE KAFESİ

dekoratif bahçe, süper hassas görünmesini sağlayan bu baloncuk teraryumun içinde yer almaktadır. Bu, bir oturma odası alanında bir sehpa veya hatta daha büyük bir yan sehpa üzerinde oturmak harika görünür. Bu, onu doldurmak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gönderirseniz harika bir kendin yap armağanı bile olur.

HEDİYELİK TERARYUM YOSUNLU MİNİ BAHÇE

Yosunlu teraryum, o dekoratif kaya ve geniş yapraklı etli bir yamaçtan sahneye benziyor. Bu, bir çalışma-çalışma masası için veya hatta bir bahçe içinde kapalı bir oturma odasında oturmak için mükemmel bir dekoratif öge olabilir. Her iki durumda da, bu gerçekten muhteşem bir teraryum kurulumu.

Teraryum, yaz aylarında haftada iki kere, kış aylarında ise haftada 1 kere sulanır. Sukulent ile hazırlanan teraryumların sulanması ise su spreyi yardımıyla yapılmaktadır. Sulamadan önce parmağınızı toprağa hafifçe batırarak toprağın nemini test edebilirsiniz
Fanus Seçin: Kullanacağınız teraryum fanusunu iyi şekilde yıkayın ve kurumasını sağlayın. Çakıl Taşları: Fanusun tabanına çakıl taşlarını dilediğiniz şekilde ve dizaynda yerleştirin. Bakterileri Önleyin: Çakıl taşının üzerine aktif karbonu dökün.
Işık: Çoğu teraryum için homojen ve direkt olmayan gün ışığı idealdir. ... Toprak: Yaklaşık iki senede bir bitkilerin toprağını değiştirmek iyi olacaktır. Isı: Özellikle kapalı teraryumlar çok fazla ısı tutarlar.