Tohumlu çiçekler nelerdir? Bakımı kolay tohumlu bitkiler hakkında herşey…

Tohumlu çiçekler nelerdir? Bakımı kolay tohumlu bitkiler hakkında herşey…

30 Ocak 2021 Kapalı Yazar: cicek

Tohumlu çiçek mi? Bahçenizi doldurmak için bu muhteşem bitkilerden daha iyi ne olabilir? Bedava bitkiler yani tohumlu çiçekler!

Ve kendi kendine ekiciler yani tohumlu çiçekler her yıl bizim için yeni bitkiler üretir. Sorunsuz bir bahçe istiyorsanız çok az müdahale gerektirdiği için mekanları kendi cihazlarına bırakabilirsiniz. Onları çiçek açmaya ve tohum vermeye bırakırsanız, bu verimli çeşitler, bu arzu edilen yazlık bahçe tarzını yerine getirmek için bahçedeki her potansiyel yamayı dolduracaktır

tohumlu çiçekler ne renktir?

gelincik çiçeği tohumlu bir çiçek midir?

İşte kendi kendine tohumlanan bitkiler;

Gelincik olarak da bilinen bu bitki, tohumlarının yanı sıra kırmızı çiçekleri ile de tanınır. Tozlayıcılar için popüler bir bitki olan haşhaş, kır çiçeği veya kır evi hissi veren bir bahçeye harika bir başlangıç ​​sağlayacaktır.

  • Güneş – Tam güneş veya kısmi gölge
  • Konum – Kuzeye, Doğuya veya Batıya bakan
  • Maruz kalma – Açık veya korunaklı
  • Nem – Nemli ancak iyi drene edilmiş veya yetersiz boşaltılmış
  • Toprak – Kil, tebeşir veya balçık

Yüksükotu, son derece popülerdir ve gölgeli koşullarda gelişen tek uzun çiçekli bitkilerden biridir. Tohum koymaya bırakın ve yeni pandantif mor çiçekler her yıl bahçenizi aydınlatacak.

  • Güneş – Tam güneş veya kısmi gölge
  • Konum – Güney, Batı veya Doğuya bakan
  • Maruz kalma – Açık veya korunaklı
  • Nem – İyi drene edilmiş veya nemli ancak iyi drene
  • Toprak – Kum, kil, tebeşir veya balçık

Kadife çiçekleri tohumlardan yetiştirilmesi kolaydır – en küçük yeşil başparmaklar bile mükemmel olabilir. Ve kadife çiçekleri, tomurcuklanan bahçıvanların çabalarını, gurur duyacakları canlı, gösterişli çiçeklerle ödüllendirir.

Bu ödülleri kendi bahçenizde çok az çabayla elde edebilirsiniz. İster iç mekanlarda tohumlardan ister bitki fidelerinden yetiştirin, kadife çiçeği yetiştirmek kolaydır ve çok az veya hiç bakım gerektirmez.

tohumlu çiçek Yüksükotu nerede yetişir?

tohumlu çiçek Yüksükotu nasıl bakılır?

Mükemmel Tohumlu Çiçek Kadife çiçeğinin faydaları

Güzellik —kadife çiçeği evinize veya bahçenize mükemmel bir estetik katacak. İlk dondan sonra bile – birçok kadife çiçeği yok olduğunda – kurutulmuş kadife çiçeği, kurutulmuş çiçek aranjmanlarına sağlam ve canlı eklemeler yapar .

Düşük bakım – Bu çiçeklerin tohumlardan veya fidelerden büyümesi çok kolaydır. Kadife çiçeği bakımı da çok basittir – bazıları ihmal edilse bile hayatta kalabilir .

Sivrisinek kovucu – Kadife çiçeği tarafından kendine özgü acı ve keskin bir koku üretilir. Bu koku , birçok ticari böcek kovucuda aktif bir bileşen olan piretrum da dahil olmak üzere bitki bazlı kimyasallardan kaynaklanmaktadır .

tohumlu çiçek kadife nerede yetişir?

tohumlu çiçek kadife nasıl bakılır?

Kendi Kendini Tohumlayan Çiçeklerin Bakımı

Kuraklık zamanlarında otları ayıklamak ve sulamak dışında, kendi kendine ekilen bir çiçek bahçesi için çok az bakıma ihtiyaç vardır – bu da amacına aykırıdır. Ancak, yapmamanız gereken bir şey var: tohum kafalarını kesmeyin. Çiçekleri ekime gitmek ve tohumlarını tekrar toprağa bırakmak için bırakmak, ertesi yıl yeni bitkiler üretmelerini sağlayan şeydir.

Bakım Gerektirmeyen Tohumlu çiçek Çayır

Her ilkbahar veya sonbaharda, çeşidine bağlı olarak, kendi kendine tohumlanan bir çiçek bahçesinin fidanları kendiliğinden çıkacaktır. Bu şekilde, yıllarca kendi kendine yeten bir çiçek bahçesine sahip olacaksınız.

Tohumlama için Temel Adımlar

Mevcut bitki örtüsünü temizleyin ve bir kazma çatalı veya yeke ile toprağı gevşetin.

Paket üzerinde belirtilen oranlara göre tohumları rastgele dağıtın (genellikle 100 veya 1000 fit kare başına ons olarak verilir). İsterseniz farklı tohum çeşitlerini karıştırabilirsiniz.

Tohum çapının yaklaşık iki katı derinliğe kadar tohumları toprakla kaplayın ve ardından iyice sulayın.

Çim tohumlarını ekerken, tohumları saman veya diğer malçlarla örtmeyin. Saman genellikle çiçek tohumlarınızla rekabet edecek yabancı ot tohumu içerir.

Filizlendikten sonra, ortaya çıkan istenmeyen yabani otları temizlemek için bir çapa ile ekip biçin.

İlkbahar aylarından sonuna dek sonbahara kadar çiçek açması mümkündür. Kadife çiçeği üstten sulanmaması gereken bir çiçektir. Alttan sulama metodu ile sulanması gerekir. Bunun yanı sıra orta seviyede su ve nem ister.
Kadife çiçeği tarafından kendine özgü acı ve keskin bir koku üretilir. Bu koku , birçok ticari böcek kovucuda aktif bir bileşen olan piretrum da dahil olmak üzere bitki bazlı kimyasallardan kaynaklanmaktadır .
Her ilkbahar veya sonbaharda, çeşidine bağlı olarak, kendi kendine tohumlanan bir çiçek bahçesinin fidanları kendiliğinden çıkacaktır. Bu şekilde, yıllarca kendi kendine yeten bir çiçek bahçesine sahip olacaksınız.