Kasımpatı Çiçeği Bakımı, Özellikleri ve Anlamı

Kasımpatı Çiçeği Bakımı, Özellikleri ve Anlamı

14 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: cicek

Kasımpatı çiçeklerine bakmanın en iyi yolunun ne olduğunu merak edebilirsiniz. Neyse ki, onlarla ilgilenmenin birçok yolu var. Bu makalede bu güzel çiçek hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca çiçeğin anlamını ve farklı renklerini de ele alacağız. Krizantemlerinizin bakımıyla ilgili bazı ipuçları için okumaya devam edin. Bakımın temellerini öğrendikten sonra, tüm yıl boyunca bu güzel çiçeklerin tadını çıkarabileceksiniz.

Kasımpatı çiçeği bakımı ve anlamı

Kasımpatı çiçeği bakımı ve anlamı, kültürel geçmişine bağlı olarak bölgeden bölgeye değişir. Krizantem çiçekleri çeşitli anlamlara sahiptir ve Avrupa’da geleneksel olarak ölüm ve yasla ilişkilendirilir. Ancak dünyanın birçok yerinde krizantemler mutluluğu ve uzun yaşamı simgelemek için kullanılır. Avustralya’da sarı kasımpatı Anneler Günü’nün resmi çiçeğidir, kırmızı çiçekler ise derin sevgiyi temsil eder ve cenazelerde yaygın olarak kullanılır.

Krizantem kelimesi, Yunanca altın anlamına gelen, çiçek anlamına gelen marş kelimesinden gelir. Çiçeğin genellikle altın çiçek olarak anılmasına şaşmamalı. Aynı zamanda Kasım ayının resmi doğum çiçeğidir ve birçok rengi mutluluk, iyi şanslar ve iyi dileklerin simgesidir. Krizantem, yetiştirilmesi zor olsa da, yetiştirilmesi en kolay çiçekler arasındadır.

Krizantem (kasımpatı) bakımı

Krizantemler süs bitkisi olarak kabul edilirken, tıbbi ve mutfak amaçlı kullanımları da vardır. Bu çiçeklerin yenilebilir olması için doğru şekilde yetiştirilmesi gerekir. Çelikler yemek pişirmek veya ilaç olarak kullanmak için uygun değildir. Çiçeklerin güzel kokusunun ve renginin tadını çıkarmak istiyorsanız, onlara nasıl düzgün bakacağınızı öğrenin. İşte nasıl. Aşağıda, krizantem yetiştirmek için bazı ipuçları listelenmiştir.

Popüler gülün aksine, krizantemler gül veya papatya ailesi ile ilgili değildir. Çiçek, Compositae ailesinin bir parçasıdır ve çeşitli tonlarda gelir. Bazıları beyaz, diğerleri iki renkli ışın çiçeğine sahiptir. Hatta bazılarının saplarında dikenler veya dikenler var. Bu bitkilere aşina değilseniz, onlar hakkında bazı bilgiler:

Krizantem çiçeği anlamı

Birçok insan krizantemlerin yenilebilir olduğunu ve belirli şekillerde yetiştirilmesi gerektiğini bilmiyor. Ancak ilaç olarak kullanılamazlar. Bu nedenle, tüm yıl boyunca dayanabilmeleri için krizantemlere nasıl bakılacağını anlamak önemlidir. Aşağıda krizantemlerinize bakmanın en iyi yolunu bulacaksınız!

Yeni başlayanlar için, krizantem kelimesi, altın anlamına gelen Yunanca chrysos kelimesinden türetilmiştir. Krizantemler eski Çin’de kraliyetin bir sembolü olarak kabul edildi ve sadece soyluların onları büyütmesine izin verildi. 16. yüzyılda, eski Çin ordusunun sembolü olarak krizantemler kullanıldı. Çiçeğin adı, öneminin iyi bir göstergesidir.

Krizantem renkleri

Krizantemlerin anlamı, renklerine ve kültürel geleneğe bağlı olarak değişir. Krizantem kelimesi altın anlamına gelir ve çiçeği özellikle Yunan kültüründe yas tutmayı sembolize eder hale gelmiştir. Çiçeğin ölümle ilişkilendirildiği dünya kültürlerinde, krizantemler keder belirtisi olarak verilir. Yine de bu, krizantemlerinize kötü bir anlam vermeniz gerektiği anlamına gelmez.

kasımpatı

kasımpatı özellikleri

Krizantemlerinizin bakımı söz konusu olduğunda, sarı, düğün çiçekleri ve kutlama buketleri için popüler bir seçimdir. Menekşe krizantemleri geçmiş olsun dileklerini iletirken yeşil krizantemler yeniden doğuşu ve sağlığı ifade eder. Kasımpatı, herhangi bir çiçek aranjmanına harika bir ektir, ancak bitkilerinizin çiçeklenme başarısını sağlamak için ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Krizantemler ölümün çiçeği midir?

Krizantemler, genellikle anneler olarak bilinen dayanıklı bir çiçektir. Çiçeğin adı, “altın” anlamına gelen Yunanca chrysos ve “çiçek” anlamına gelen “anthos” sözcüklerinden türetilmiştir. Böylece krizantem sembolizmi farklı kültürlerde ve ülkelerde yorumlanabilir. Tarihsel olarak çiçek, yaşamı ve ölümü temsil etmiştir.

Birçok ülkede krizantemler geleneksel olarak cenaze törenleri için kullanılırdı ve genellikle ölümle ilişkilendirilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde saflık, gerçek ve bütünlük ile ilişkilendirilirler. Tüm kültürlerde cenaze buketlerinde kullanılırlar ve hafıza şeridinde yolculuk için mükemmeldirler. Kendiniz için krizantem alıp almayacağınızdan emin değilseniz, onları bir bitki kabında satın almayı düşünün.

Bu harika çiçek olan kasımpatı çiçeği hakkında bilgi aldınız ve sevdiklerinize göndermek mi istiyorsunuz? çiçek gönder hizmeti veren kalite çiçekten en uygun fiyatlara bu çiçeği satın alabilirsiniz.