Yurt dışına hediye nasıl gönderilir?

Yurt dışına hediye nasıl gönderilir?

4 Nisan 2021 Kapalı Yazar: cicek

Yurt dışına hediye göndermek yurt içi kadar kolay değil. Peki yurt dışına hediye nasıl gönderilir. Paketlemeden evrak işlerine, vergilerden tarifelere; Sorunsuz uluslararası gönderi sağlamak için ayrıntılı gönderi yönergelerimize bir göz atın .

Uluslararası nakliye, yurt içinde gemi yapmak istemenize göre biraz araştırma ve biraz daha fazla çaba gerektirir. Bunun nedeni, ilgili gümrük yetkilileri tarafından izlenen çeşitli ülkelerdeki farklı ithalat kuralları ve kısıtlamalarıdır.

Yurt dışına bir şey gönderirken gümrük sorunlarını olabildiğince azaltmak için, araştırmanızı yapmanız ve göndermeden önce paketlerinizin “doğru” kutularda olduğundan emin olmanız önemlidir. Aksi takdirde gönderiniz gecikebilir, geri gönderilebilir veya beklenmedik vergi masrafları doğabilir

Gümrük nedir?

Gümrük, ülkeye neyin girip neyin çıkacağını kontrol eden bir makamdır. Diğer birçok sorumluluğun ortasında, ajans, yasa dışı ve yasaklanmış malların geçmemesini ve belirli mallardan alınan vergi ve ücretleri devletin almasını sağlar. Çoğu ülkenin farklı kuralları vardır, bu nedenle herhangi bir şeyi göndermeden önce göndereceğiniz ülkenin ithalat kurallarını bilmeniz çok önemlidir.

Yurt Dışına Hediye  göndermenize izin verildiğinden emin olun.

Her ülkenin ithal edilmesine izin verilmeyen malların bir listesi vardır. Bu, sprey kutuları, yanıcı sıvılar ve evet hayvanlar gibi düşündüğünüz “anlaşılabilir” her şeyi içerir. Ancak, bu tür listelerde şüphelenmeyeceğiniz eşyalar da vardır, bu nedenle bu listeleri dikkatlice kontrol etmeniz gerekir. Örneğin, birçok ülkeye para göndermelerine izin verilmiyor; veya deri eşyalar, cep telefonları, müzik aletleri ve tütün kabul edilmez.

Diğer paketlere izin verilir ancak kısıtlamalara veya katı paketleme kurallarına tabidir. Ülkenin ayrıca paketin boyutu ve ağırlığı ile ilgili net kuralları olabilir.

Yurt dışına nasıl hediye gönderilir?

Yurt dışına nasıl hediye gönderilir?

Tüm evrak işlerini yaptığınızdan emin olun

Yurt dışına paket gönderirken gümrük belgesi doldurmanız gerekmektedir. Bu, malların tanımını, malların değerini ve doğasını içerir – başka bir deyişle, hediye, kişisel eşya veya sattıkları bir şey olsun. rezervasyon işlemi sırasında her şeyi içeren, doldurması kolay bir gümrük formu sağlar, böylece hiçbir şeyi unutmaktan endişelenmenize gerek kalmaz.

Paketinizin içeriğini sadece hediye veya kıyafet yazarak değil, bir listede tüm ürünleri ayrı ayrı tanımlayarak açık, dürüst ve “olabildiğince açık bir şekilde” tanımlamanız önemlidir. Ne tür giysilere sahip olduğunuzu ve kaç tane örneğin 2x kırmızı tişört, 1x siyah kot pantolon vb.

Aksi takdirde, gümrükler açıklamalarınızın yanlış veya yanlış olduğundan şüphelenirse teslimatta gecikmeler veya hatta paketinizin tamamen durması söz konusu olacaktır.

Paketinizi doğru şekilde paketleyin

İçindekilerin etrafta uçuşmaması veya gürültü yapmaması için her şeyin güvenli bir şekilde sarıldığından emin olun. Piller yasaklanmış maddeler olduğundan, pilleri elektronik ürünlerden çıkarın. Bazı ögelerin kontrol etmeniz ve sağlamanız gereken özel paketleme düzenlemeleri vardır. Örneğin müzik aletleri sağlam bir kutuda paketlenmelidir.

Yurt dışına nasıl hediye gönderilir?

yurt dışına hediye gönderirken nelere dikkat etmeliyiz?

Doğru adresi yazın

Bu apaçık görünüyor, ancak bu noktada kaçabileceğiniz bir sürü yol var. Alıcının adresi kendisinin kontrol etmesini veya tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olmak için Google Haritalar’ı kullanmasını sağlayın. Posta kodu ile hata yapmak çok kolaydır. Bu yüzden her şeyi tekrar kontrol edin, kontrol edin ve kontrol edin!

rezervasyon yaptığınızda kargo etiketlerini size teslim edeceğiz  . Ardından bunları yazdırın ve güvenli bir şekilde paketinize ekleyin. Barkodların taranabildiğinden ve hiçbir şeyin onları engellemediğinden veya örtmediğinden ve paketin üzerinde düz ve sıkı (buruşmamış!) Olduklarından emin olun.

Teslimat adresini doğrudan paketin üzerine fosforlu kalemle yazmak da iyi bir fikirdir. Bunu yaparsanız, alt satıra kısaltma olmadan ülkeyi büyük harflerle yazmanız gerekir. Ve her şeyi olabildiğince temiz ve okunaklı yazmanız gerektiğini söylemeye gerek yok. Aslında, ister kişi ister şirket olsun, paketin üzerine alıcıyı da yazsalar çok iyi olur.

Gümrük, ülkeye neyin girip neyin çıkacağını kontrol eden bir makamdır. Diğer birçok sorumluluğun ortasında, ajans, yasa dışı ve yasaklanmış malların geçmemesini ve belirli mallardan alınan vergi ve ücretleri devletin almasını sağlar.
Alıcının adresi kendisinin kontrol etmesini veya tüm ayrıntıların doğru olduğundan emin olmak için Google Haritalar'ı kullanmasını sağlayın.
İçindekilerin etrafta uçuşmaması veya gürültü yapmaması için her şeyin güvenli bir şekilde sarıldığından emin olun. Piller yasaklanmış maddeler olduğundan, pilleri elektronik ürünlerden çıkarın. Bazı ögelerin kontrol etmeniz ve sağlamanız gereken özel paketleme düzenlemeleri vardır. Örneğin müzik aletleri sağlam bir kutuda paketlenmelidir.