Renkli Sukulent Türleri Nelerdir? İlgi Çeken Mükemmel Sukulent Bitkisi

Renkli Sukulent Türleri Nelerdir? İlgi Çeken Mükemmel Sukulent Bitkisi

2 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: cicek

Kış aylarında, iç mekan düzenlemeleri için renk bulmak için zor bir zaman olabilir. Bir renk patlaması için çiçek açmasını beklemek yerine, bitki vitrinlerinize bazı benzersiz sukulentler eklemeyi deneyebilirsiniz. Bu basit bitkilerin bakımı kolaydır ve her türlü ofis alanını tamamlayacak keskin, zarif bir güzellik sunar. İşte en renkli sukulent türleri;

Renkli Sukulent Türleri

  1. ECHEVERİA “AFTERGLOW”

Bu bitki, çekici şekilli yaprağı boyunca güzel, koyu kırmızı bir renge sahiptir. Diğer Renkli sukulent Türlerinden biraz daha büyüktür ve parlak güneş ışığı ile vurgulandığında daha harika bir renk üretir.

  1. Echeveria subrigida ‘Ateş ve Buz’

Ateş ve Buz’un kendine özgü güzel bir yıldız şekli vardır, ancak dikkat gerektiren rengi de budur. Bitki, parlak, limon yeşili, ince bir şekilde kırmızı kesilmiş yaprak kenarlarına sahiptir. Kontrast gerçekten çarpıcı. En iyi renk gösterimi için bu etli, tam güneş gerektirir.

  1. Crassula capitella thyrsiflora ‘Kamp ateşi’

Bu, gölgede parlak yeşil ve tam güneşte parlak kırmızı olan, düşük büyüyen, dikenli bir bitkidir. Bu bitki sadece çekici bir renk sağlamakla kalmaz, aynı zamanda doku sağlar.

Crassula capitella thyrsiflora nasıl sulanır?

Crassula capitella thyrsiflora renkli sukulent nerede yetişir?

  1. Euphorbia tirucallii Renkli Sukulent

Bu renkli sukulent türü , genellikle ateşte çubuklar veya kırmızı kalem bitkisi olarak bilinir. Bitki, genel ismin önerdiği gibi görünüyor. Düz, kırmızı kalemleri andıran dal yukarı doğru kaynaklanıyor. Bitki tipik olarak yazın sarıdır ve kışın daha koyu kırmızı renk alır. Bu, aranjmanınızda diğer sukulentin sağlayabileceğinden daha fazla yükseklik istediğinizde kullanmak için eğlenceli bir bitkidir.

  1. Haworthia attenuata

Zebra haworthia, koyu yeşil yapraklar üzerinde yatay bir çizgi deseni oluşturan parlak beyaz, pürüzlü, sert siğillere sahiptir. Bu, aşırı sulama dışında çoğu koşulda dayanabilen çok dayanıklı bir bitkidir. Zebra haworthia, yalnızca 4 inç uzunluğa kadar büyüyen küçük bir bitkidir, ancak cömertçe sürgünlere yönelir. Küçük bir kabı hızla dolduracaktır.

  1. Kalanchoe luciae Renkli Sukulent

Bu bitki kürek bitkisi olarak bilinir çünkü yaprakları bir kürek gibi geniş ve düzdür. Bu yeşil yapraklar kenarlarında kızarır ve doğrudan güneşe veya düşük sıcaklıklara maruz kaldıklarında daha da koyu kırmızı olurlar.

Kalanchoe luciae evde yetişir mi?

Renkli Sukulent Türleri

  1. Sedum nussbaumerianum

Coppertone stonecrop, doğrudan güneş ışığında parlak altına dönüşür. Bu bitki, etli aranjmanlarda takip eden bir parça için kullanmak için idealdir.

  1. Echeveria agavoides ‘Ruj’

sukulent çeşitleri sayısız renkte gelir. Birçoğu düşük büyüyor ve düzenlemelerin alt kısımlarını güzel bir şekilde dolduracak ofsetlere başlayacak. Ruj echeveria, parlak kırmızı renkte uçlu koyu yeşil yapraklara sahiptir. Yaprakların alt kısımları da koyu kırmızıdır.

Bilinmesi gereken Renkli Sukulent ipuçları

Sukulentlerinizi ekerken, iyi drene olan bir saksı karışımı kullanmayı unutmayın. Çoğu sukulentler, sıcaklık ve ışık dahil çeşitli koşulları tolere eder, ancak ıslak kalmaktan nefret ederler. Daha fazla su eklemeden önce saksı karışımınızın tamamen kuru olduğundan emin olun. Bu bitkiler çok ıslak kalırlarsa çürürler.

Sukulent, kendi gövdesinde biriktirdiği su ile 15-20 gün sulanmasa da yaşayabilir. Bakımı da oldukça kolay olan bu bitki toprakta yetişir ve toprağının sürekli nemli olması gerekmektedir.
Sukulent bakımı kadar çoğaltılması da son derece kolaydır. Kökleri çok çabuk toprağa karıştığı için zorlanmadan çoğaltmak mümkündür.
Sukulentler parlak ışık sever. Hem ev içerisinde hem de dışarıda yetiştirilebilirler. Işık alan, aydınlık ortamda büyüyebilirler ancak uzun süre direkt güneş ışığı almamasına özen göstermelisiniz.
yaz mevsimlerinde yaklaşık olarak haftada bir kere sulanmaları, bitkinin canlı kalmasına yetmektedir. Kış aylarında da 10 günde bir defa sulama yeterli görülebilecektir.